logo
Przedłużacz HDMI FullHD 3D + sygnał pilota IR po skrętce 40/60m ATEN VE810
nr katalogowy: 39824
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana tajwańska firma ATEN, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Przedłużacz HDMI+IR po skrętce umożliwia przesłanie sygnału HDMI oraz sygnału pilota do 60m (przy rozdzielczości 1080i) lub do 40m (przy rozdzielczości FullHD (1080p).
Oferowany przedłużacz korzystając z doskonałego medium transmisyjnego jakim jest skrętka kategorii 5e lub 6 jest rozwiązaniem problemu przesyłu cyfrowego sygnału video na dystansie niedostępnym dla dla najlepszych nawet kabli HDMI (specyfikacja HDMI jako górna granicę przesyłu rozdzielczości FullHD przewiduje 15m).

W ofercie posiadamy wzmacniacze HDMI (podłączane szeregowo w torze skrętki) umożliwiające wydłużenie dystansu przesyłanego sygnału o kolejne 40-60m.

Bardzo użyteczną funkcją oferowanego przedłużacza jest transmisja sygnału pilota wraz z sygnałem HDMI. Dzięki tej funkcji możliwe jest sterowanie z jednego miejsca zarówno źródłem (Tuner SAT, Blu-Ray, PS3 itp.) jak i odbiornikiem sygnału (TV, monitor, rzutnik).

Oferowany przedłużacz składa się z dwóch elementów: części lokalnej (Local - VE810L) oraz części odległej (Remote - VE810R). Część lokalną łączymy kablem HDMI-HDMI (lub HDMI-DVI) ze źródłem sygnału (odtwarzacz Blu-Ray, komputer, Tuner SAT, kamera HD itp.), część odległą zaś łączymy kablem HDMI-HDMI (lub HDMI-DVI) z odbiornikem sygnału (TV, monitor, rzutnik itp.). Do części lokalnej podłączamy zasilacz (część odległa nie wymaga zasilacza - zasilana jest z części lokalnej po skrętce). Do części lokalnej oraz odległej podłączamy nadajnik i odbiornik sygału pilota (w zależności od miejsca z którego chcemy sterować sprzętem odbiornik pilota montujemy w części lokalnej lub odległej). Obie części (lokalną i odległą) łączymy ze sobą za pomocą dwóch przewodów wykonanych ze skrętki kategorii 5e (lub wyższej) zakończonych z obu stron wtykami RJ45 (czyli typowymi patchcordami). Najczęstszym zastosowaniem oferowanego przedłużacza jest podłączenie odtwarzacza DVD/BluRay do TV/monitora i sterowanie odtwarzaczem sprzed ekranu.
Przedłużacz jest kompatybilny ze specyfikacją HDMI 1.3b (3D, 24bit deep color, DOLBY True HD, DTS-HD Master Audio, HDCP 1.1). Obsługiwane rozdzielczości to WUXGA (1920x1200/60Hz) oraz FullHD (1920x1080/60Hz) i wszystkie niższe (przy czym rozdzielczości WUXGA oraz FullHD przenoszone są na odległość do 40m zaś niższe do 60m). Odbiornik przedłużacza posiada ośmiopozycyjny przełącznik EQ służący do eliminacji ew. migotania obrazu.

Uwaga! Do połączenia części lokalnej z odległą zaleca się stosować skrętkę kategorii 5E lub 6 - najlepszy efekt daje skrętka ekranowana - minimalizuje się wtedy niebezpieczeństwo pojawienia się szkodliwych przepięć wynikajacych z różnic w potencjałach masy źródła i odbiornika sygnału HDMI. Wtyczki RJ45 na obu końcach skrętki montowane są w standardzie IEEE-568B czyli tak jak typowe patchcordy stosowane w sieciach Ethernetowych.
Dane techniczne
Część lokalna:
Złącza: 1x gniazdo HDMI typ A do podłączenia żródła sygnału kablem HDMI-HDMI lub kablem HDMI-DVI, 2xgniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat 5e lub 6 o dł. do 60m, gniazdo zasilania 5V, gniazdo nadajnika/odbiornika IR
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 90/58/24mm
Masa: ok. 160g

Część odległa:
Złącza: 1x gniazdo HDMI typ A do podłączenia monitora kablem HDMI-HDMI lub kablem HDMI-DVI, 2xgniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat 5e lub 6 o dł. do 60m, gniazdo zasilania 5V, gniazdo nadajnika/odbiornika IR
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 90/58/24mm
Masa: ok. 160g

Zasilacz 5V/1A (podłączany do części lokalnej, część odległa nie wymaga zasilacza - zasilana jest z części lokalnej po skrętce)
Pobór prądu: nadajnik ok. 1.5W, odbiornik ok. 1.5W
Komplet zawiera część lokalną, część odległą, zasilacz 5V podłączany do części lokalnej, nadajnik i odbiornik IR oraz instrukcję obsługi
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu