logo
Przełącznik switch USB 3.0 - 2xPC DIGITUS
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
nr katalogowy : 35039
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

USB3.0-2xPC SWITCH jest urządzeniem umożliwiającym w prosty i wygodny sposób podział jednego urządzenia USB (drukarka, skaner, urządzenie wielofunkcyjne itp.) na dwa komputery.


 

Na innych naszych aukcjach tutaj oferujemy switche umożliwiający podział jednego urządzenia USB 2.0 na dwa lub cztery komputery.

Dzielone urządzenie USB (drukarka, skaner itp) podłączamy do dzielnika kablem USB typu A-A, komputery do dzielnika podłączamy kablami USB typu A-B. Oferowany USB-2xPC Switch działa w standardzie USB 3.0, USB 2.0 lub USB 1.1. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania, współpracuje z systemami Windows (2000, XP, 2003, Vista, W7) oraz Mac OS X (10.3 i wyższe)
Przełączanie realizowane jest ręcznie przez przyciśnięcie odpowiedniego przycisku (nr1 lub nr2) na obudowie urządzenia, diody świecące sygnalizują aktualnie wybrany komputer.

Oczywiście funkcję podziału urządzenia USB na kilka komputerów można zrealizować w sieci komputerowej udostępniąjąc urządzenie podłączone do jednego z komputerów, ale ma to swoje wady:
  1 - musimy mieć stworzoną sieć komputerową (kable , gniazda , switch).
  2 - komputer udostepniający urządzenie USB w sieci musi być zawsze włączony.
  3 - sieć komputerowa (zwykle podłączona do internetu) jest narażona na ataki, jeśli zależy nam na maksymalnym zabezpieczeniu to podział drukarki (lub innego urządzenia USB) przez USB-2xPC switch jest rozwiązaniem lepszym

Uwaga1! W komplecie urządzenie posiada dwa kable USB3.0 A-B o dł. ok 1.5m do podłączenia komputerów do przełącznika


Wymiary urzadzenia (szerokość/głębokość/wysokość): 42/69/22mm
Masa: ok. 40g
Długość przewodów USB3.0 A-B: ok. 1.5m
Zasilanie: nie wymaga dodatkowego zasilania (pobiera zasilanie z portu USB)
Gniazda USB: 1xUSB 3.0 typ A (do podłączenia urządzenia USB), 2xUSB 3.0 typ B (do podłączenia komputerów)
Komplet zawiera: urządzenie USB-2xPC switch, 2 kable USB 3.0 A-B, oraz instrukcję instalacji i użytkowania (w wersji papierowej i na płycie CD)STRATOS | tel.22.834.88.30 |fax.22.834.75.94 |e-mail: info@stratos.com.pl
01-823 Warszawa ul. Kasprowicza 107 (Szkoła Podstawowa nr 223)