logo
Przedłużacz KVM (Klawiatura, Video, Mysz) VGA+USB po skrętce kat 5e/6 100m ATEN CE100
nr katalogowy: 35013
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana tajwańska firma ATEN, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi urządzenia dostępna jest tutaj.

Przedłużacz KVM po skrętce umożliwia przesłanie sygnałów KVM (klawiatura USB, video VGA, mysz USB) na dystansie do 100m. Urządzenie rozwiązuje problem zdalnej obsługi komputera (lub wielu komputerów jeśli podłączymy je do przełącznika KVM) z odległego miejsca. Obsługiwane rozdzielczości to WUXGA (1920x1200/60Hz), FullHD (1080P) i wszystkie niższe (przy czym rozdzielczości WUXGA oraz FullHD przenoszone są na odległość do 30m, przy większym dystansie maksymalna rozdzielczość to 1280x1024/60Hz).

Oferowany przedłużacz składa się z dwóch elementów: części lokalnej (local - CE100L) oraz części odległej (remote - CE100R). Do części lokalnej podłączamy komputer (kablem dostarczanym w komplecie z urządzeniem). Do części odległej podłączamy monitor VGA, klawiaturę USB, mysz USB oraz zasilacz (w komplecie) po czym obie części łączymy ze sobą za pomocą przewodu ze skrętki kategorii 5e lub wyższej zakończonego z obu stron wtykami RJ45 (czyli typowymi patchcordami). Do przesyłania sygnału video o wyższych rozdzielczościach (WUXGA, FullHD) zaleca się użycie przewodów ze skrętki kat 6 lub 6A.
Uwaga! Przedłużacz przeznaczony jest jedynie do przenoszenia sygnałów VIDEO, klawiatury i myszy USB. Przedłużacza nie można wykorzystywać do odległego podłączania urządzeń USB innych niż klawiatura i mysz. Zasilacz podłączamy do części odległej urządzenia. Część lokalna zasilana jest z komputera z portu USB. Opcjonalnie zasilacz do części lokalnej podłączamy tylko wówczas, gdy przedłużamy tylko monitor i nie podłączamy urządzenia do portu USB.
W celu uniknięcia zakłóceń i interferencji należy zadbać aby komputer, monitor oraz przedłużacz były uziemione.
Dane techniczne
Część lokalna: 1x wtyk VGA (DSUB-15HD), 1x gniazdo USB/B, 1xgniazdo RJ45, gniazdo zasilania 5V
Część odległa: 1x gniazdo VGA (DSUB-15HD), 2x gniazdo USB/A, 1xgniazdo RJ45, gniazdo zasilania 5V
Zasilacz 5V/2.5A
Pobór prądu: ok 0.5W
Masa (bez zasilaczy): ok. 2x160g
Komplet zawiera: część lokalną, część zdalną, zasilacz 5V/1A, kabel KVM do podłączenia części lokalnej z komputerem, blaszki i wkręty mocujące (do mocowania do ściany lub w szafach RACK) oraz anglojęzyczną instrukcję obsługi.
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu