logo
Przyłącze DisplayPort-DisplayPort v1.4 8K/60Hz AOC optyczne 20m DIGITUS
nr katalogowy: 34437
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą kabla jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard DisplayPort wprowadzony w 2006r jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. Kolejne wersje standardu definiują coraz wyższe przepustowości (najnowsza wersja v2.0 na poziomie 80Gb/s) niemniej w chwili obecnej (2021r) w sprzętach najczęściej spotykane jest gniazdo DisplayPort v.1.2 (max przepustowość 21.6Gb/s) oraz DisplayPort v1.4 (max przepustowość 32.4Gb/s).
W standardzie DisplayPort występują dwa rodzaje złącz: "duży" DisplayPort (DP) używany w monitorach oraz kartach graficznych PC-tów oraz "mały" mini-DisplayPort (miniDP) stosowany w niektórych modelach laptopów firm Apple, Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP i Dell.
Oferowany kabel z obu stron posiada duże wtyki DP. Przyłącze jest kablem optycznym AOC (Active Optical Cable) i dzięki technologii światłowodowej zapewnia przepustowość 32.4Gb/s przy długości 20m oraz średnicy kabla wynoszącej tylko 4.8mm. Kabel posiada włókna światłowodowe do przesyłania sygnałów obrazu i dźwięku oraz przewodniki miedziane do przesyłania zasilania i sygnałów o niskiej przepływności:
Oferowane przyłącze spełnia wszystkie parametry standardu DP v1.4: UHD 8K/60Hz (4K/120Hz), color 4:4:4, 3D, HDR 10, Dolby TrueHD oraz HDCP 2.2. Kabel jest kierunkowy, posiada we wtyczkach konwertery zmieniające sygnał DP na sygnał optyczny i z powrotem sygnał optyczny na sygnał DP. Z uwagi na kierunkowość kabla należy pamiętać o odpowiednim podłączaniu - wtyczkę z napisem Source należy podłączyć do źródła sygnału (Blu-Ray, karta graficzna itp.) zaś wtyczkę z napisem Display - do odbiornika sygnału (TV, monitor, rzutnik).
Dzięki niewielkiemu poborowi prądu nie jest wymagane dodatkowe zasilanie - prąd potrzebny do zasilania konwerterów we wtyczkach pobierany jest z portu DisplayPort do którego podłączony jest kabel.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v1.4 8K/60Hz
Złącza: 2x DisplayPort 20-pin męski, metalowe osłony, pełne ekranowanie, styki złocone 24-karat gold
Przewód: hybrydowy optyczno-miedziany, 4 włókna światłowodowe, 8 żył Cu OFC, średnica ok. 4.8mm
Płaszcz: PVC-TPE
Promień gięcia: min. 25.4mm
Kolor: czarny
Długość: 20m
Waga: ok. 600g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu