logo
Przyłącze wtyk miniDisplayPort - wtyk DisplayPort v1.2 UltraHD 4K 3.0m DELOCK
nr katalogowy: 34407
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą kabla jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard DisplayPort wprowadzony w 2006r jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. W przeciwieństwie jednak do standardu DVI i HDMI posługujacymi się strumieniowym protokołem TMDS standard DisplayPort korzysta z pakietowego protokołu 8B10B który nie jest kompatybilny z TMDS. Proces przekazywania danych bazuje na mikropakietach, dzięki czemu dane są lepiej chronione przed zakłóceniami. Mikropakiety mogą być przesyłane nawet przez cztery kanały, jeśli wymaga tego rozdzielczość. Standard DP obsługuje również HDCP (zabezpieczenie przed kopiowaniem). W chwili obecnej (2016r) w sprzętach implementowany jest DisplayPort v1.1 (max przepustowość 8.64Gb/s) lub DisplayPort v.1.2 (max przepustowość 17.28Gb/s).

Początkowo w standardzie DisplayPort zdefiniowano złącze "duże" nazwane DisplayPort (DP). Złącze miniDisplayPort (miniDP) jest wprowadzoną przez firmę Apple w 2008 roku zminiaturyzowaną wersją złącza DisplayPort (liczba pinów wtyczki oraz rodzaj przesyłanych sygnałów jest identyczna jak w dużym wtyku DisplayPort). Złącze Thunderbolt1 wprowadzone przez Appla w 2011r oraz Thunderbolt2 wprowadzone w 2013 są kompatybilne ze złączem DisplayPort oraz miniDisplayPort, tak więc wszystkie urządzenia współpracujące z DisplayPortem oraz miniDisplayPortem współpracują również z portami Thunderbolt1 i 2. Oprócz laptopów firmy Apple złącze miniDisplayPort można spotkać także w niektórych modelach laptopów firm Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP, Dell oraz niektórych płytach głównych PC-tów.
Oferowane przez nas przyłącze służy do połączenia sprzętów posiadających złącze miniDisplayPort (lub Thunderbolt1/Thunderbolt2) z urządzeniami wyposażonymi w złącze DisplayPort czyli laptopy, karty graficzne z monitorami, projektorami itp. Kabel działa w dwóch kierunkach czyli DP->miniDP lub miniDP->DP, obsługuje standard DisplayPort 1.2 i gwarantuje przesyłanie sygnałów o rozdzielczości 3840x2160pix/60Hz (i oczywiście wszystkich niższych).
Oferowany kabel był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.
Dane techniczne
Złącza: DisplayPort 20-pin męski, miniDisplayPort 20-pin męski, styki sygnałowe złocone
Przewód: średnica ok. 5.5mm, podwójnie ekranowany miedź beztlenowa OFC
Długość: 3.0m
Masa: ok. 117g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu