logo
Przyłącze wtyk miniDisplayPort - wtyk miniDisplayPort v1.2 UltraHD 4K białe 2.0m LogiLink
nr katalogowy: 34406
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą kabla jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś karta katalogowa dostępna jest tutaj.

Złącze miniDisplayPort (miniDP) jest wprowadzoną przez firmę Apple w 2008 roku zminiaturyzowaną wersją standardu DisplayPort (DP) który jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. Złącze Thunderbolt1 wprowadzone przez Appla w 2011r oraz Thunderbolt2 wprowadzone w 2013 są kompatybilne ze złączem miniDisplayPort, tak więc wszystkie urządzenia współpracujące z miniDisplayPortem współpracują również z portami Thunderbolt1 i 2. Oprócz urządzeń firmy Apple złącze miniDisplayPort można spotkać także w niektórych modelach laptopów firm Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP, Dell oraz niektórych monitorach i płytach głównych PC-tów.
Oferowany kabel jest przyłączem wtyk miniDP - wtyk miniDP i służy do połączenia ze sobą sprzętów posiadających złącza miniDisplayPort (lub Thunderbolt1/Thunderbolt2) w celu przesyłania cyfrowego obrazu i dźwięku czyli laptopy, karty graficzne z monitorami, projektorami itp. Kabel obsługuje standard DisplayPort 1.2 i gwarantuje przesyłanie sygnałów o rozdzielczości UHD 3840x2160/60Hz (i oczywiście wszystkich niższych).
Kabel był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.

Uwaga! Kabel zgodnie z wytycznymi VESA ma niepodłączony pin nr 20 (zasilanie) - wiąże się to z faktem, iż zarówno źródło jak i odbiornik sygnału na pinie nr 20 w gniazdach miniDP zgodnie ze specyfikacją mają podawane napięcie 3.3V (wykorzystywane np. przez podłączane konwertery, splittery, wzmacniacze itp.). Połączenie żródła i odbiornika kablem z połączonymi pinami zasilania spowodowałoby przepływ prądu między nimi i prowadziło nawet do uszkodzenia łączonych sprzętów.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v1.2, 4K/60Hz
Złącza: 2x miniDisplayPort 20-pin męskie, styki sygnałowe złocone
Przewód: średnica ok. 5mm, potrójnie ekranowany miedź beztlenowa OFC
Kolor: biały
Długość: 2.0m
Masa: ok. 67g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu