logo
Konwerter wtyk DisplayPort -> gniazdo VGA FullHD LogiLink
nr katalogowy: 32370
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard DisplayPort wprowadzony w 2006r jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. W przeciwieństwie jednak do standardu DVI i HDMI posługujacymi się strumieniowym protokołem TMDS standard DisplayPort korzysta z pakietowego protokołu 8B10B który nie jest kompatybilny z TMDS. Proces przekazywania danych bazuje na mikropakietach, dzięki czemu dane są lepiej chronione przed zakłóceniami. Mikropakiety mogą być przesyłane nawet przez cztery kanały, jeśli wymaga tego rozdzielczość. Standard DP obsługuje również HDCP (zabezpieczenie przed kopiowaniem). W chwili obecnej (2016r) w sprzętach implementowany jest DisplayPort v1.1 (max przepustowość 8.64Gb/s) lub DisplayPort v.1.2 (max przepustowość 17.28Gb/s).
W standardzie DisplayPort występują dwa rodzaje złącz: "duży" DisplayPort (DP) używany w monitorach oraz kartach graficznych PC-tów oraz "mały" mini-DisplayPort (miniDP) stosowany w niektórych modelach laptopów firm Apple, Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP i Dell.
Aby komputer wyposażony w złącze DisplayPort (ew. miniDisplayPort) połączyć z monitorem wyposażonym jedynie w analogowe gniazdo VGA niezbędny jest konwerter czyli układ zamieniający cyfrowy sygnał obrazu standardu DisplayPort na analogowy sygnał standardu VGA. Oferowany przez nas konwerter jest właśnie takim urządzeniem.

Uwaga! Urządzenie działa tylko w jedną stronę: DisplayPort --> VGA czyli przesyła sygnał od gniazda DisplayPort (komputer) do gniazda VGA (monitor).
Konwerter wykonany jest w formie przejściówki na kablu o długości ok. 10cm dzięki czemu gniazdo DisplayPort do którego go wkładamy nie jest narażone jest na wyłamanie jak ma to miejsce w przypadku konwerterów zblokowanych (wykonanych w formie wydłużonego klocka - tam dźwignia działająca na gniazdo DP jest dużo większa).
Wykonanie konwertera (złocone złącza, ekranowanie) zapewnia zgodność ze standardami DisplayPort 1.2 oraz VGA oraz przesył obrazu o rozdzielczości WUXGA (1920x1200/60Hz), FullHD (1920x1080/60Hz) i oczywiście wszystkich niższych.
Konwerter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i gwarantujemy jego działanie w w/w rozdzielczościach.
Dane techniczne
Złącza: DisplayPort 20pin męski, VGA HD15pin żeński
Styki sygnałowe złocone
Długość przewodu: ok. 10cm
Wymiary (długośc/szerokość/wysokość): 42mm/38mm/15mm
Masa: ok. 30g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu