logo
Adapter USB2.0 HighSpeed OTG wtyk USB/C - gniazdo USB/mikroB LogiLink
nr katalogowy: 32322
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard USB-C wprowadzony w 2015r jest odmianą USB3.1 z symetryczną 24 pinową wtyczką. USB-C zachowuje kompatybilność z USB1.1, USB2.0, USB3.0 i USB3.1. oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania o mocy do 100W (tzw tryb Power Delivery), przesyłania sygnałów video oraz przesyłania sygnałów analogowych (Alternate Mode).
Aktualnie (2017r) złącza USB/C wystąpują w najnowszych notebookach firmy Apple (MacBook) oraz Google (Chromebook Pixel), w tabletach NOKII (N1), smartfonach Samsung S8, Huawei P9.
W zależności od potrzeb (i ceny), producenci instalują port USB-C pracujący w różnych prędkościach (USB2.0, USB3.0 lub USB3.1) oraz trybach (Power Delivery Mode, Display Port Mode, MHL Mode, Thunderbold Mode). Tak więc nie każdy port USB-C zapewnia taką samą funcjonalność i należy sprawdzić w specyfikacji producenta, czy w posiadanym sprzęcie występuje pożądana prędkość oraz tryb. Niektórzy producenci oznaczają prędkości transmisji oraz dodatkowe funkcjonalności specjalnymi symbolami umieszczonymi obok zainstalowanego portu USB-C. Poniżej prezentujemy przykładowe tryby USB-C wraz z ich symbolami (powiększenie po kliknięciu na rysunku):
powiększenie
Oferowany adapter realizuje funkcję OTG Host (One-to-Go) czyli umożliwia podłączenie peryferiów z wtykiem USB/mikroB (myszka, pendrive, dysk przenośny itp.) do komputera (tabletu, smartfona) z gniazdem USB/C w celu transmisji danych i zasilania podłączonych peryferiów zakończonych wtykiem USB-mikroB.
Adapter współpracuje z każdym rodzajem i trybem USB-C, gwarantuje kompatybilność ze standardami USB1.1 oraz USB2.0 i zapewnia transmisję do 480Mb/s.
Dane techniczne
Realizowana funkcja: USB2.0 OTG Host
Złącza: USB2.0 typ mikroB żeński, USB 3.1 gen1 typ C męski, złocone styki
Wymiary (długość/szerokość/grubość): 24/11/6mm
Masa: ok. 1g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu