logo
Konwerter wtyk miniDisplayPort -> gniazdo VGA FullHD LogiLink
nr katalogowy: 32289
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Złącze miniDisplayPort (miniDP) jest wprowadzoną przez firmę Apple w 2008 roku zminiaturyzowaną wersją standardu DisplayPort i jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. Złącze Thunderbolt1 wprowadzone przez Appla w 2011r oraz Thunderbolt2 wprowadzone w 2013 są kompatybilne ze złączem miniDisplayPort, tak więc wszystkie urządzenia współpracujące z miniDisplayPortem współpracują również z portami Thunderbolt1 i 2. Oprócz laptopów firmy Apple złącze miniDisplayPort można spotkać także w niektórych modelach laptopów firm Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP, Dell oraz niektórych płytach głównych PC-tów.

Aby laptop wyposażony w złącze miniDisplayPort (ew. Thunderbolt1 lub Thunderbolt2) połączyć z monitorem wyposażonym jedynie w analogowe gniazdo VGA niezbędny jest konwerter czyli układ zamieniający cyfrowy sygnał obrazu standardu DisplayPort na analogowy sygnał standardu VGA. Oferowany przez nas konwerter jest właśnie takim urządzeniem.

Uwaga! Urządzenie działa tylko w jedną stronę: miniDisplayPort --> VGA czyli przesyła sygnał od gniazda miniDisplayPort (laptop) do gniazda VGA (monitor).
Wykonanie konwertera (złocone złącza, ekranowanie) zapewnia zgodność ze standardami DisplayPort 1.2 oraz VGA oraz przesył obrazu o rozdzielczości WUXGA (1920x1200/60Hz), FullHD (1920x1080/60Hz) i oczywiście wszystkich niższych.
Konwerter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i gwarantujemy jego działanie w w/w rozdzielczościach.

Uwaga! Firma Apple w swoich laptopach wprowadziła od 2006r kilka rodzajów portów do przesyłu sygnału obrazu. Oferowany adapter pasuje wyłącznie do portów miniDisplayPort, Thunderbolt1 i Thundrbolt2. Prosimy o sprawdzenie posiadanego portu w celu uniknięcia niewłaściwego zakupu.
Dane techniczne
Złącza: miniDisplayPort: 20pin męski, VGA: HD15pin żeński, styki sygnałowe złocone
Długość przewodu: ok. 15cm
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 45mm/45mm/15mm
Masa: ok. 31g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu