logo
Adapter wtyk miniDisplayPort - gniazdo DisplayPort UltraHD 4K LogiLink
nr katalogowy: 32284
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma ASSMANN Electronic, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Złącze miniDisplayPort (miniDP) jest wprowadzoną przez firmę Apple w 2008 roku zminiaturyzowaną wersją standardu DisplayPort (DP) i jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. Złącze Thunderbolt1 wprowadzone przez Appla w 2011r oraz Thunderbolt2 wprowadzone w 2013 są kompatybilne ze złączem miniDisplayPort, tak więc wszystkie urządzenia współpracujące z miniDisplayPortem współpracują również z portami Thunderbolt1 i 2. Oprócz laptopów firmy Apple złącze miniDisplayPort można spotkać także w niektórych modelach laptopów firm Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP, Dell oraz niektórych płytach głównych PC-tów.
Oferowany adapter umożliwia zamianę "dużego" wtyku DisplayPort na "mały" miniDisplayPort. Tak więc posiadacze kabla DisplayPort mogą dzięki oferowanej przejściówce zwiększyć jego funkcjonalność i używać go również do sprzętu posiadającego wejście/wyjście miniDisplayPort (np. laptopy, karty graficzne, monitory itp.) Wykonanie adaptera (złocone złącza, ekranowanie) zapewnia transmisję cyfrowego sygnału dźwięku (do 8 kanałów) i obrazu o rozdzielczości 3840x2160pix/60Hz (i oczywiście wszystkich niższych).
Adapter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.
Dane techniczne
Złącza: miniDisplayPort 20pin męski, DisplayPort 20pin żeński, styki sygnałowe złocone
Długość przewodu: ok. 15cm
Średnica przewodu: ok. 5mm
Masa: ok. 24g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu