logo
Konwerter Display Port -> VGA FullHD
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
nr katalogowy : 32280
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma ASSMANN Electronic, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś karta katalogowa dostępna jest tutaj.

Standard DisplayPort wprowadzony w 2006r jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. W przeciwieństwie jednak do standardu DVI i HDMI posługujacymi się strumieniowym protokołem TMDS standard DisplayPort korzysta z pakietowego protokołu 8B10B który nie jest kompatybilny z TMDS.
W celu podłączenia z odbiornikiem (monitor, odbiornik TV, projektor itp.) wyposażonym jedynie w analogowe gniazdo VGA (HD15P) niezbędny jest konwerter czyli układ zamieniający cyfrowy sygnał obrazu standardu DisplayPort w analogowy sygnał standardu VGA.
Oferowany przez nas konwerter jest właśnie urządzeniem łączącym sprzęt posiadający wyjście DisplayPort (np. DELL, TOSHIBA) z odbiornikiem z wejściem VGA (np. monitory CRT, starsze modele LCD, plasmy, projektory itp.)
Konwerter wykonany jest w formie przejściówki na kablu o długości ok. 6cm dzięki czemu gniazdo DisplayPort do którego go wkładamy nie jest narażone jest na wyłamanie jak ma to miejsce w przypadku konwerterów zblokowanych (wykonanych w formie wydłużonego klocka - tam dźwignia działajaca na gniazdo DP jest dużo większa).

Uwaga1! Urządzenie działa tylko w jedną stronę: DisplayPort --> VGA czyli przesyła sygnał od gniazda DisplayPort (np. laptop) do gniazda VGA (np. monitor).

Złącza:
DispayPort: 20pin - typ male (męski)
VGA: HD 15pin - typ female (żeński)
Styki sygnałowe złocone
Długość przewodu: ok. 11cm
Wymiary (długośc/szerokość/wysokość): 55mm/45mm/20mm
Masa: ok. 50 gSTRATOS | tel.22.834.88.30 |fax.22.834.75.94 |e-mail: info@stratos.com.pl
01-823 Warszawa ul. Kasprowicza 107 (Szkoła Podstawowa nr 223)