logo
Łącznik gender gniazdo DisplayPort - gniazdo DisplayPort UltraHD 4K DELOCK
nr katalogowy: 32272
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą łącznika jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard DisplayPort wprowadzony w 2006r jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. W przeciwieństwie jednak do standardu DVI i HDMI posługujacymi się strumieniowym protokołem TMDS standard DisplayPort korzysta z pakietowego protokołu 8B10B który nie jest kompatybilny z TMDS. Proces przekazywania danych bazuje na mikropakietach, dzięki czemu dane są lepiej chronione przed zakłóceniami. Mikropakiety mogą być przesyłane nawet przez cztery kanały, jeśli wymaga tego rozdzielczość. Standard DP obsługuje również HDCP (zabezpieczenie przed kopiowaniem). W chwili obecnej (2016r) w sprzętach implementowany jest DisplayPort v1.1 (max przepustowość 8.64Gb/s) lub DisplayPort v.1.2 (max przepustowość 17.28Gb/s).
W standardzie DisplayPort występują dwa rodzaje złącz: "duży" DisplayPort (DP) używany w monitorach oraz kartach graficznych PC-tów oraz "mały" mini-DisplayPort (miniDP) stosowany w niektórych modelach laptopów firm Apple, Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP i Dell.
Oferowany łącznik umożliwia połączenie dwóch kabli zakończonych wtykami DisplayPort. Tak więc możliwe się staje uzyskanie dłuższego przyłącza lub przyłącza o innych wtykach (np. łącząc 2 kable miniDP-DP uzyskamy kabel miniDP-miniDP).
Łącznik posiada pełną obsadę 20 pinów, jego konstrukcja (złocone wtyki, pełne ekranowanie) zapewnia nienaganną jakość połączenia umożliwiajacą bezstratną transmisję przesyłanych sygnałów. Producent deklaruje pracę łacznika w standardzie DisplayPort 1.1, niemniej nasze testy wykazały działanie adaptera w rozdzielczości 4Kx2K.
Łącznik był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i gwarantujemy jego działanie w rozdzielczościach UltraHD 3840x2160/60Hz 32b color i oczywiście wszystkich niższych .
Dane techniczne
Złącza: 2x DisplayPort 20P żeński, złocone styki
Wymiary (wysokość/szerokość/głębokość): 61/24/12mm
Masa: ok. 22g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Firma czynna: godziny otwarcia, godziny pracy w okresach przed- i po-świątecznych oraz terminy urlopów podajemy w zakładce "Informacje od sprzedającego"
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu