logo
Adapter kątowy 90° wtyk DisplayPort - gniazdo DisplayPort UltraHD 4K DELOCK
nr katalogowy: 32271
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą łącznika jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard DisplayPort wprowadzony w 2006r jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. W przeciwieństwie jednak do standardu DVI i HDMI posługujacymi się strumieniowym protokołem TMDS standard DisplayPort korzysta z pakietowego protokołu 8B10B który nie jest kompatybilny z TMDS. Proces przekazywania danych bazuje na mikropakietach, dzięki czemu dane są lepiej chronione przed zakłóceniami. Mikropakiety mogą być przesyłane nawet przez cztery kanały, jeśli wymaga tego rozdzielczość. Standard DP obsługuje również HDCP (zabezpieczenie przed kopiowaniem). W chwili obecnej (2016r) w sprzętach implementowany jest DisplayPort v1.1 (max przepustowość 8.64Gb/s) lub DisplayPort v.1.2 (max przepustowość 17.28Gb/s).
W standardzie DisplayPort występują dwa rodzaje złącz: "duży" DisplayPort (DP) używany w monitorach oraz kartach graficznych PC-tów oraz "mały" mini-DisplayPort (miniDP) stosowany w niektórych modelach laptopów firm Apple, Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP i Dell.
Oferowany adapter kątowy DP zmienia sposób wprowadzania wtyku DisplayPort - dzięki temu możemy wygodniej poprowadzić kabel. Często gniazdo DP wymusza prostopadłe do tylnej ścianki monitora lub odbiornika TV (plasma, LCD) wyprowadzenie kabla. Oferowany przez nas adapter umożliwia poprowadzenie kabla równolegle do ścianki odbiornika, dzięki czemu kabel jest chroniony przed uszkodzeniem (przez nadmierne zagięcie) zaś gniazdo DP przed wyłamaniem. Adaptery kątowe występują w dwóch rodzajach (umożliwiają podłączenie kabla od dołu lub od góry w stosunku do gniazda). Oferowany adapter jest przejściem kątowym 90°. Kierunek odchylenia oraz wymiary adaptera przedstawia obrazek poniżej:
Adapter posiada pełną obsadę 20 pinów, jego konstrukcja (złocone wtyki, pełne ekranowanie) zapewnia nienaganną jakość połączenia umożliwiajacą bezstratną transmisję przesyłanych sygnałów. Producent deklaruje pracę adaptera w standardzie DisplayPort 1.1, niemniej nasze testy wykazały działanie adaptera w rozdzielczości 4Kx2K.
Adapter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i gwarantujemy jego działanie w rozdzielczościach UltraHD 3840x2160/60Hz 32b color i oczywiście wszystkich niższych .
Dane techniczne
Złącza: DisplayPort 20P męski, DisplayPort 20P żeński, złocone styki
Wymiary (wysokość/szerokość/głębokość): 27/24/42mm
Masa: ok. 19g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu