logo
Konwerter aktywny wtyk DisplayPort -> gniazdo HDMI/DVI/VGA 4K/FullHD DIGITUS
nr katalogowy: 32265
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard DisplayPort wprowadzony w 2006r jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. W przeciwieństwie jednak do standardu DVI i HDMI posługujacymi się strumieniowym protokołem TMDS standard DisplayPort korzysta z pakietowego protokołu 8B10B który nie jest kompatybilny z TMDS. Proces przekazywania danych bazuje na mikropakietach, dzięki czemu dane są lepiej chronione przed zakłóceniami. Mikropakiety mogą być przesyłane nawet przez cztery kanały, jeśli wymaga tego rozdzielczość. Standard DP obsługuje również HDCP (zabezpieczenie przed kopiowaniem). W chwili obecnej (2016r) w sprzętach implementowany jest DisplayPort v1.1 (max przepustowość 8.64Gb/s) lub DisplayPort v.1.2 (max przepustowość 17.28Gb/s).
W standardzie DisplayPort występują dwa rodzaje złącz: "duży" DisplayPort (DP) używany w monitorach oraz kartach graficznych PC-tów oraz "mały" mini-DisplayPort (miniDP) stosowany w niektórych modelach laptopów firm Apple, Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP i Dell.
Standard DVI/HDMI posługujący się strumieniowym protokołem TMDS nie jest kompatybilny ze standardem DisplayPort który korzysta z pakietowego protokołu 8B10B. Tak więc nie da się w prosty sposób (poprzez połączenie odpowiednich styków we wtyczkach) zapewnić transmisji między sprzętem posiadajacym gniazdo DisplayPort/miniDisplayPort z jednej strony a sprzętem posiadającym gniazdo HDMI/DVI z drugiej. Aby komputer wyposażony w złącze DisplayPort/miniDisplayPort (ew. Thunderbolt1 lub Thunderbolt2) połączyć z monitorem wyposażonym w gniazdo HDMI/DVI niezbędny jest adapter-konwerter czyli urządzenie zamieniające sygnał obrazu standardu DisplayPort na sygnał standardu DVI/HDMI.
Są dwa rodzaje konwerterów: pasywne i aktywne. Konwertery pasywne korzystając z funkcji DualMode DisplayPortu/miniDisplayPortu "wymuszają" pojawienie się sygnału DVI/HDMI na odpowiednich stykach gniazda DisplayPort/miniDisplayPort i przesyłają ten sygnał do monitora. Konwertery aktywne dokonują samodzielnie konwersji standardu DisplayPort na sygnał DVI/HDMI. Konwertery pasywne do działania wymagają DisplayPortu z trybem DualMode (nowsze urządzenia go posiadają, w starszych modelach należy to sprawdzić), zaś ich maksymalna przesyłana rozdzielczość to FullHD (1920x1080/60Hz). Konwertery aktywne współpracują z każdym DisplayPortem (nie wymagają trybu DualMode) zaś maksymalna przesyłana rozdzielczość to UltraHD (4Kx2K/30Hz).

Oferowany przez nas konwerter jest adapterem aktywnym posiadajacym dodatkowo konwerter VGA. Urządzenie nie wymaga trybu DualMode, przesyła cyfrowy sygnał HDMI, DVI oraz analogowy VGA i działa tylko w jedną stronę: miniDisplayPort --> HDMI/DVI/VGA czyli przesyła sygnał od gniazda miniDisplayPort (np. laptop) do gniazda HDMI lub DVI lub VGA (np. monitor, odbiornik TV).
Uwaga! Urządzenie nie jest rozgałęziaczem i nie prześle obrazu do trzech monitorów naraz. W jednym momencie można podłączyć tylko jeden kabel do któregoś z 3 portów wyjściowych.
Wykonanie urządzenia (złocone złącza, ekranowanie) zapewnia zgodność ze standardami DisplayPort 1.2 oraz HDMI 1.4, zapewnia przesył cyfrowego sygnału dźwięku i obrazu (w przypadku wyjścia DVI i VGA tylko obrazu) o maksymalnej rozdzielczości UltraHD 3840x2160/30Hz 32b color dla złącza HDMI, FullHD 1920x1080/60Hz 32b color dla złącza DVI-D oraz VGA.
Konwerter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i gwarantujemy jego działanie w w/w rozdzielczościach.
Dane techniczne
Złącza: DisplayPort 20pin męski, HDMI typA 19pin żeński, DVI-D SingleLink 18+1pin żeński, VGA 15pin żeński, styki sygnałowe złocone
Długość przewodu: ok. 15cm
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 87mm/40mm/16mm
Masa: ok. 53g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu