logo
Łącznik gniazdo DisplayPort - gniazdo DisplayPort v1.4 UltraHD 8K/60Hz LigiLink
nr katalogowy: 32256
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą łącznika jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś karta katalogowa dostępna jest tutaj.

Standard DisplayPort wprowadzony w 2006r jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. W przeciwieństwie jednak do standardu DVI i HDMI posługujacymi się strumieniowym protokołem TMDS standard DisplayPort korzysta z pakietowego protokołu LVDS który nie jest kompatybilny z TMDS. Proces przekazywania danych bazuje na mikropakietach, dzięki czemu dane są lepiej chronione przed zakłóceniami. Mikropakiety mogą być przesyłane nawet przez cztery kanały, jeśli wymaga tego rozdzielczość. Standard DP obsługuje również HDCP (zabezpieczenie przed kopiowaniem). Kolejne wersje standardu definiują coraz wyższe przepustowości (najnowsza wersja v2.0 na poziomie 80 Gb/s) niemniej w chwili obecnej (2021r) w sprzętach najczęściej spotykane jest gniazdo DisplayPort v1.2 (max przepustowość 21.6 Gb/s) lub DisplayPort v.1.4 (max przepustowość 32.4 Gb/s).
W standardzie DisplayPort występują dwa rodzaje złącz: "duży" DisplayPort (DP) używany w monitorach oraz kartach graficznych PC-tów oraz "mały" mini-DisplayPort (miniDP) stosowany w niektórych modelach laptopów firm Apple, Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP i Dell.
Oferowany łącznik posiada z obu stron gniazda DisplayPort i umożliwia połączenie dwóch kabli zakończonych wtykami DisplayPort. Tak więc możliwe się staje uzyskanie dłuższego przyłącza DP-DP lub przyłącza o innych wtykach (np. łącząc 2 kable miniDP-DP uzyskamy kabel miniDP-miniDP).
Łącznik posiada pełną obsadę 20 pinów (wraz z przejściem zasilania na pinie 20), jego konstrukcja (złocone styki, pełne ekranowanie) zapewnia wysoką jakość połączenia umożliwiajacą praktycznie bezstratną transmisję przesyłanych sygnałów. Łącznik obsługuje standard DisplayPort v1.4 (przepustowość do 32.4 Gb/s, rozdzielczość do 8K/60Hz) i oczywiście wszystkie niższe wersje standardu.

Uwaga! Oferowany łącznik służy do połączenia dwóch przewodów w celu uzyskania dłuższego przyłącza. Ważne jest aby użyte do połączenia kable były bardzo wysokiej jakości (aby zachować kryteria DP v1.4 każdy z łączonych kabli musi z osobna spełniać te kryteria). Producent deklaruje, że w celu zachowania kryteriów DP V1.4 maksymalna długość połączonych kabli nie powinna przekraczać 15m.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v.1.4
Złącza: 2x DisplayPort 20P żeński, złocone styki
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 41/21/12mm
Masa: ok. 16g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu