logo
Adapter wtyk miniDVI - gniazdo DisplayPort FullHD/WUXGA 0.2m DELOCK
nr katalogowy: 32252
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj

Złącze miniDVI jest stosowaną przez firmę Apple (do 2009r) zminiaturyzowaną wersją standardu DVI zachowującą w pełni jego funkcjonalność. Z kolei standard DisplayPort (wprowadzony w 2006r) i jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. W przeciwieństwie jednak do standardu DVI i HDMI posługującymi się strumieniowym protokołem TMDS standard DisplayPort (oraz miniDisplayPort) korzysta z pakietowego protokołu 8B10B który nie jest kompatybilny z TMDS. Tak więc nie da się w prosty sposób (poprzez połączenie odpowiednich styków we wtyczkach) zapewnić transmisji między sprzętem posiadającym złacze DisplayPort z jednej strony a sprzętem posiadającym złącze DVI, mini DVI lub HDMI z drugiej. Niezbędny jest konwerter czyli układ wymuszający tryb DVI/HDMI w gnieździe DisplayPort.
Oferowany przez nas adapter-konwerter umożliwia podłączenie źródła ze złączem DisplayPort do monitora posiadającego gniazdo miniDVI (np. starsze modele monitorów Apple)
Adapter zapewnia zgodność ze standardem DisplayPort 1.1 i gwarantuje przesył cyfrowego sygnału obrazu o rozdzielczości WUXGA (1920x1200/60Hz), FullHD (1920x1080/60Hz) i oczywiście wszystkich niższych.

Uwaga! Oferowany adapter umożliwia zamianę sygnału tylko w jedną stronę: od DisplayPort do miniDVI, czyli umożliwia podłączenie np. karty graficznej z wyjściem DisplayPort do monitora z wejściem miniDVI. Podłączenie odwrotne czyli np. Maca z wyjściem miniDVI do monitora z wejściem DisplayPort nie jest możliwe!
Dane techniczne
Złącza: wtyk miniDVI 32pin męski, gniazdo DisplayPort typ A 20pin żeńskie, styki sygnałowe złocone
Długość przewodu: ok. 12cm
Masa: ok. 32g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu