logo
Adapter kątowy boczny 90° wtyk DisplayPort - gniazdo DisplayPort 8K/60Hz MAXTRACK
nr katalogowy: 32245
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Standard DisplayPort wprowadzony w 2006r jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. W przeciwieństwie jednak do standardu DVI i HDMI posługujacymi się strumieniowym protokołem TMDS standard DisplayPort korzysta z pakietowego protokołu LVDS który nie jest kompatybilny z TMDS. Proces przekazywania danych bazuje na mikropakietach, dzięki czemu dane są lepiej chronione przed zakłóceniami. Mikropakiety mogą być przesyłane nawet przez cztery kanały, jeśli wymaga tego rozdzielczość. Standard DP obsługuje również HDCP (zabezpieczenie przed kopiowaniem). Kolejne wersje standardu definiują coraz wyższe przepustowości (najnowsza wersja v2.0 na poziomie 80 Gb/s) niemniej w chwili obecnej (2021r) w sprzętach najczęściej spotykane jest gniazdo DisplayPort v1.2 (max przepustowość 21.6 Gb/s) lub DisplayPort v.1.4 (max przepustowość 32.4 Gb/s).
W standardzie DisplayPort występują dwa rodzaje złącz: "duży" DisplayPort (DP) używany w monitorach oraz kartach graficznych PC-tów oraz "mały" mini-DisplayPort (miniDP) stosowany w niektórych modelach laptopów firm Apple, Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP i Dell.
Oferowany adapter kątowy DP zmienia sposób wprowadzania wtyku DisplayPort - dzięki temu możemy wygodniej poprowadzić kabel. Często gniazdo DP wymusza prostopadłe do tylnej ścianki monitora lub odbiornika TV (monitora, rzutnika) wyprowadzenie kabla. Oferowany przez nas adapter umożliwia poprowadzenie kabla równolegle do ścianki odbiornika, dzięki czemu kabel jest chroniony przed uszkodzeniem (przez nadmierne zagięcie) zaś gniazdo DP przed wyłamaniem. Oferowany adapter jest przejściem odchylającym kabel w lewo/prawo (w zależności od usytuowania gniazda) pod kątem 90°. W ofercie posiadamy również adaptery kątowe odchylające kabel na bok w drugą stronę (270°) oraz w kierunku góra/dół, na fotografiach można się zorientować o kierunku odchylenia wtyczki i dokonać wyboru właściwego adaptera:
Adapter posiada pełną obsadę 20 pinów, jego konstrukcja (złocone wtyki, pełne ekranowanie) zapewnia wysoką jakość połączenia umożliwiajacą praktycznie bezstratną transmisję przesyłanych sygnałów. Adapter obsługuje standard DisplayPort v1.4 (przepustowość do 32.4 Gb/s, rozdzielczość do 8K/60Hz) i oczywiście wszystkie niższe wersje standardu.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v.1.4
Złącza: DisplayPort 20P męski, DisplayPort 20P żeński, złocone styki
Wymiary (wysokość/szerokość/głębokość): 33/11/45mm
Masa: ok. 17g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu