logo
Konwerter aktywny MHL3.0 mikroUSB 5P -> HDMI UHD 4K DIGITUS
nr katalogowy: 32200
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard MHL (Mobile High-Definition Link) wprowadzony w 2010r jest standardem przesyłu cyfrowego sygnału wizji i fonii między urządzeniem mobilnym (smartfon, tablet) a ekranem (odbiornik TV, monitor, rzutnik). Wersja MHL3.0 umożliwia przesyłanie nieskompresowanych sygnałów obrazu w rozdzielczości UHD (4Kx2K/30Hz) i dżwięku wielokanałowego 7+1 z Dolby TrueHD i DTS-HD, obsługuje szyfrowanie HDCP, oraz umożliwia korzystanie z pilota (podłączonego odbiornika TV) do sterowania źródłem sygnału (tabletem, smartfonem itp.) MHL oparty jest na strumieniowym protokole TMDS z którego korzysta również standard DVI/HDMI więc konwersja sygnału MHL-->HDMI jest dość prosta.
Standard MHL staje się coraz bardziej popularny na rynku urządzeń elektroniki użytkowej. Złącze tego typu jest stosowane przez takich producentów jak: Samsung, HTC, LG, Toshiba, Sony, Nokia.
Oferowany przez nas konwerter umożliwia połączenie między sprzętem posiadającym wyjście MHL w formie gniazda mikroUSB/B (np. smartfon, tablet) z odbiornikiem z wejściem HDMI (np. LCD, plasma, projektor itp.). Urządzenie jest konwerterem aktywnym co oznacza, współpracuje z każdym monitorem (obiornikiem TV) wyposażonym w port HDMI (nie jest wymagany specjalny port HDMI-MHL). Konwerter wyposażony jest w port zasilania (gniazdo mikroUSB/B) do którego należy podłączyć zasilacz 5V (typową ładowarkę z wtykiem mikroUSB). Zasilany jest wtedy jednocześnie konwerter MHL oraz ładowane podłączone urządzenie (smartfon/tablet).
Oferowane urządzenie zapewnia zgodność ze standardem MHL v3.0/2.0/1.0, zapewnia przesył cyfrowego sygnału dźwięku wielokanałowego (8 kanałów, Dolby TrueHD, DTS-HD) i obrazu o rozdzielczości UltraHD (3840x2160/30 Hz), wspiera szyfrowanie HDCP2.2 oraz umożliwia korzystanie z funkcji RCP (sterowanie funkcjami MHL pilotem podłączonego odbiornika TV).

Uwaga! Nie każdy telefon/tablet wspiera standard MHL - proszę o sprawdzenie swojego urządzenia na liście kompatybilności organizacji MHL: MHL Devices.
Większość telefonów/tabletów obsługujących MHL posiada typowe gniazdo USB mikro-B 5P. Tylko niektóre modele Samsunga (np. S3, S4, S5, Note4, Note5, Note8) do obsługi MHL używają portu USB 11P. Do ich obsługi niezbędny jest dodatkowy adapter 5P-11P dostępny w naszej ofercie.
Dane techniczne
Złącza wejściowe: wtyk MHL USB2.0 mikro-B 5P męski, gniazdo zasilania 5V USB2.0 mikro-B żeńskie
Złącze wyjściowe: gniazdo HDMI/A 19P żeńskie
Wymiary urządzenia (długość/szerokość/wysokość/długość kabla): 50/26/10/100mm
Masa: ok. 19g
Zasilanie: 5V z portu USB mikro-B
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu