logo
Konwerter wtyk HDMI -> gniazdo DisplayPort v1.2 UltraHD 4K 0.15m DELOCK
nr katalogowy: 32178
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard DisplayPort wprowadzony w 2006r jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. W przeciwieństwie jednak do standardu DVI i HDMI posługujacymi się strumieniowym protokołem TMDS standard DisplayPort korzysta z pakietowego protokołu LVDS który nie jest kompatybilny z TMDS. Proces przekazywania danych bazuje na mikropakietach, dzięki czemu dane są lepiej chronione przed zakłóceniami. Mikropakiety mogą być przesyłane nawet przez cztery kanały, jeśli wymaga tego rozdzielczość. Standard DP obsługuje również HDCP (zabezpieczenie przed kopiowaniem). Kolejne wersje standardu definiują coraz wyższe przepustowości (najnowsza wersja v2.0 na poziomie 80Gb/s) niemniej w chwili obecnej (2019r) w sprzętach najczęściej spotykane jest gniazdo DisplayPort v1.1 (max przepustowość 10.2Gb/s) lub DisplayPort v.1.2 (max przepustowość 21.6Gb/s). Standard HDMI/DVI posługujący się strumieniowym protokołem TMDS nie jest kompatybilny ze standardem DisplayPort który korzysta z pakietowego protokołu LVDS. Tak więc nie da się w prosty sposób (poprzez połączenie odpowiednich styków we wtyczkach) zapewnić transmisji między sprzętem posiadajacym gniazdo DisplayPort/miniDisplayPort z jednej strony a sprzętem posiadającym gniazdo HDMI z drugiej. Do takiego połączenia wymagane są adaptery-konwertery (lub kable zawierające zminiaturyzowany konwerter w jednej z wtyczek). O ile stosunkowo często spotykane są adaptery-konwertery do zamiany sygnału DisplayPort->HDMI o tyle urządzenia do konwersji w drugą stronę są droższe i rzadziej spotykane.
Oferowane przez nas urządzenie jest konwerterem sygnału HDMI->DisplayPort. Urządzenie działa tylko w jedną stronę: HDMI --> DisplayPort czyli przesyła sygnał od gniazda HDMI (np. laptop, komputer) do gniazda DisplayPort (np. monitor, rzutnik).
Konwerter zasilany jest z gniazda HDMI niemniej posiada również wtyk USB do dodatkowego zasilania w przypadku, gdy port HDMI nie posiada odpowiedniej wydajności prądowej (podczas naszych testów konwerter nie wymagał dodatkowego zasilania - podłączanie do gniazda USB nie było potrzebne).
Konwerter posiada chipset STDP2600, zapewnia zgodność ze standardami DisplayPort 1.2 oraz HDMI 1.4, obsługuje szyfrowanie HDCP 1.3 oraz zapewnia przesył cyfrowego sygnału dźwięku 8 kanałowego z próbkowaniem do 192kHz i obrazu o rozdzielczości 4Kx2K/30Hz.
Konwerter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i gwarantujemy jego działanie w rozdzielczościach UltraHD 3840x2160/30Hz 32b color, WQHD 2560x1440/60Hz 32b color, FullHD 1920x1080/60Hz 32b color i oczywiście wszystkich niższych .
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v1.2, HDMI v1.4
Chipset: STDP2600
Złącza wejściowe: HDMI/A 19P męski, zasilanie USB/A męski
Złącze wyjściowe: DisplayPort 20P żeński
Wymiary urządzenia (długość/szerokość/wysokość): 53/34/16mm
Długość zintegrowanych kabli: ok. 15cm
Masa: ok. 41g
Komplet zawiera konwerter oraz instrukcję instalacji i użytkowania
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu