logo
Patchcord kat.6 ekranowany SSTP RJ45-RJ45 1:1 linka Cu AWG28/7 płaszcz LSOH dł. 2.0m kątowy szary
nr katalogowy: 31665
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą przyłącza jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Oferowany patchcord jest ekranowanym przyłączem ethernetowym RJ45-RJ45 kategorii 6 w połączeniu 1:1. Kabel wykonany jest z 4-ro parowej miedzianej skrętki 4x2xAWG 28/7 w technologi SSTP (Shielded-Shielded Twisted Pair) czyli każda para w indywidualnym ekranie z siatki i dodatkowo całość w ekranie z siatki. Płaszcz wykonany jest z tworzywa LSZH (Low Smoke Zero Halogen). Zalewane wtyki RJ45 pozłacane złotem o grubości 50 mikronów (na podkładzie 100 mikronów niklu) są połączone wg standardu EIA/TIA 568B. Kabel jest zgodny ze standardami ISO/IEC 11801, EN50288 and TIA/EIA-568-B.2-1.
Patchcord spełnia normę kat 6. i dedykowany jest do sieci Ethernet, xDSL, telefonicznych, 155/633 Mbps ATM, 100 VG i LAN, 550 Broadband Video i Serial. Ponadto patchcord ten jest doskonałym certyfikowanym rozwiązaniem do sieci 10/100/1000 Mbps. czyli gwarantuje pracę w sieciach Fast Ethernet (100Mb/s) oraz Gigabit Ethernet (1000Mb/s).

Szczególną cechą charakteryzującą ofrowany kabel jest kątowa postać jednej z wtyczek RJ45. Jest to pomocne lub czasem niezbędne w przypadku, gdy brak miejsca wymusza zagięcie kabla natychmiast po wyjściu z gniazda (np. w sprzętach dosuniętych do ściany lub szafach instalacyjnych z ograniczoną przestrzenią). Silne zagięcie kabla w typowych patchcordach z "prostymi" wtyczkami skutkuje często utratą lub ograniczeniem przepustowości kabla.
Kable ethernetowe występują w dwóch rodzajach: kabel w połączeniu prostym (Patch cables 1:1) lub kabel skrosowany (Crossover cables). Kabel prosty 1:1 jest podstawowym przyłączem stosowanym w sieciach komputerowych. Służy do podłączenia komputerów i innych urządzeń sieciowych (switche, huby, routery, drukarki sieciowe itp.) do Ethernetowych sieci komputerowych, kabel krosowany stosuje się rzadziej, służy głównie do bezpośredniego połączenia między dwoma komputerami wyposażonymi w karty sieciowe z pominięciem routera i switcha.

Oferowany kabel jest kablem w połączeniu prostym 1:1. W ofercie posiadamy adaptery crossover które dowolny kabel prosty 1:1 zamieniają na kabel krosowany.

Uwaga! Oferowany patchcord jest podwójnie ekranowany i zawiera 8 żył wykonanych z miedzianego przewodnika (linka AWG28 czyli 0.32mm). Na rynku spotykane są patchcordy ekranowane jednym wspólnym ekranem z folii F/UTP które również nazywane są ekranowanymi ale w porównaniu z technologią SSTP (ekranowanie każdej pary z osobna oraz dodatkowy ekran całości) mają dużo gorsze parametry transmisyjne i często nie gwarantują pracy w sieciach Gigabitowych. My gwarantujemy zgodność naszych patchcordów z prezentowanymi w opisie parametrami.
Dane techniczne
Kolor: szary
Wtyczki: RJ45 zalewane (z jednej strony prosta, z drugiej kątowa), styki złocone, grubość złota 50 mikronów na 200 mikronach niklu
Przewód: żyły miedziane 4x2xAWG 28/7 , ekrany SSTP z siatki aluminiowej, płaszcz LSOH, średnica ok. 6.0mm
Długość: 2.0m
Masa: 88g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu