logo
Kabel USB3.1 SuperSpeed wtyk USB/C - wtyk USB/A 1.0m DELOCK
nr katalogowy: 31328
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą przedmiotu jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard USB 3.0 (SuperSpeed - transmisja 5Gb/s) po raz pierwszy zaprezentowano w 2008 roku, w 2013 uaktualniono standard do 3.1 (SuperSpeed+, transmisja 10Gb/s) zachowując wtyczki A,B oraz mikroB ze standardu 3.0, zaś w 2015 wprowadzono modyfikację USB3.1 - USB typ C z inną 24 pinową wtyczką. Nowa wtyczka jest cieńsza, węższa, krótsza i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach.
Standard USB typ C zachowuje kompatybilność z USB1.1, USB2.0, USB3.0 i USB3.1. oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania o mocy do 100W (tzw tryb Power Delivery), przesyłania sygnałów video oraz przesyłania sygnałów analogowych (Alternate Mode).
Aktualnie (2015r) złącza USB/C wystąpują w najnowszych notebookach firmy Apple (MacBook) oraz Google (Chromebook Pixel), w tabletach NOKII (N1), oraz niektórych płytach głównych MSI i GigaByte.
W zależności od potrzeb (i ceny), producenci instalują port USB-C pracujący w różnych prędkościach (USB2.0, USB3.0 lub USB3.1) oraz trybach (Power Delivery Mode, Display Port Mode, MHL Mode, Thunderbold Mode). Tak więc nie każdy port USB-C zapewnia taką samą funcjonalność i należy sprawdzić w specyfikacji producenta, czy w posiadanym sprzęcie występuje pożądana prędkość oraz tryb. Niektórzy producenci oznaczają prędkości transmisji oraz dodatkowe funkcjonalności specjalnymi symbolami umieszczonymi obok zainstalowanego portu USB-C. Poniżej prezentujemy przykładowe tryby USB-C wraz z ich symbolami (powiększenie po kliknięciu na rysunku):
powiększenie
Oferowany kabel umożliwia podłączenie peryferiów wyposażonych w gniazdo USB typu C (tablet, smartfon itp.) do komputera (laptopa, tabletu) posiadajacego gniazdo USB 3.1 typu A w celu transmisji danych i ładowania.
Kabel współpracuje z każdym rodzajem i trybem USB-C, gwarantuje kompatybilność ze standardami USB1.1, 2.0, 3.0 i 3.1 i zapewnia transmisję do 10Gb/s oraz ładowanie prądem do 3A.
Dane techniczne
Złącza: USB3.1 typ A męski, USB3.1 gen1 typ C męski, złocone styki
Długość kabla: ok. 1.0m
Średnica kabla: ok. 5mm
Żyły: AWG30 dane, AWG 22 zasilanie
Masa: ok. 46g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu