logo
Kabel USB2.0 HighSpeed wtyk USB/C - wtyk USB/A 1.0m
nr katalogowy: 31322
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Standard USB 3.0 (SuperSpeed - transmisja 5Gb/s) po raz pierwszy zaprezentowano w 2008 roku, w 2013 uaktualniono standard do 3.1 (SuperSpeed+, transmisja 10Gb/s) zachowując wtyczki A,B oraz mikroB ze standardu 3.0, zaś w 2015 wprowadzono modyfikację USB3.1 - USB typ C z inną 24 pinową wtyczką. Nowa wtyczka jest cieńsza, węższa, krótsza i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach.
Standard USB typ C zachowuje kompatybilność z USB1.1, USB2.0, USB3.0 i USB3.1. oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania o mocy do 100W (tzw tryb Power Delivery), przesyłania sygnałów video oraz przesyłania sygnałów analogowych (Alternate Mode).
Aktualnie (2015r) złącza USB/C wystąpują w najnowszych notebookach firmy Apple (MacBook) oraz Google (Chromebook Pixel), w tabletach NOKII (N1), oraz niektórych płytach głównych MSI i GigaByte.
W zależności od potrzeb (i ceny), producenci instalują port USB-C pracujący w różnych prędkościach (USB2.0, USB3.0 lub USB3.1) oraz trybach (Power Delivery Mode, Display Port Mode, MHL Mode, Thunderbold Mode). Tak więc nie każdy port USB-C zapewnia taką samą funcjonalność i należy sprawdzić w specyfikacji producenta, czy w posiadanym sprzęcie występuje pożądana prędkość oraz tryb. Niektórzy producenci oznaczają prędkości transmisji oraz dodatkowe funkcjonalności specjalnymi symbolami umieszczonymi obok zainstalowanego portu USB-C. Poniżej prezentujemy przykładowe tryby USB-C wraz z ich symbolami (powiększenie po kliknięciu na rysunku):
powiększenie
Oferowany kabel umożliwia podłączenie peryferiów wyposażonych w gniazdo USB typu C (tablet, smartfon itp.) do komputera (laptopa, tabletu) posiadajacego gniazdo USB 2.0 typu A w celu transmisji danych i ładowania.
Kabel współpracuje z każdym rodzajem i trybem USB-C, gwarantuje kompatybilność ze standardami USB1.1 oraz USB2.0, umożliwia zasilanie prądem do 3A i zapewnia transmisję do 480Mb/s.
Dane techniczne
Złącza: USB2.0 typ A męski, USB3.1 gen1 typ C męski, złocone styki
Długość kabla: ok. 1.0m
Średnica kabla: ok. 3.2mm
Żyły: AWG30 dane, AWG23 zasilanie
Masa: ok. 24g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu