logo
Przyłącze wtyk VGA - wtyk DVI-A 12+5P FullHD WQHD 1.8m
nr katalogowy: 31133
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny jest na stronie producenta tutaj.

Standard DVI (Digital Visual Interface) definiuje sposób przesyłania cyfrowego i analogowego przesyłu obrazu. Protokołem przesyłu danych cyfrowych jest TMDS (identyczny jak w HDMI) zaś sygnał analogowy składa się z danych kolorów RGB i synchronizacji (tak jak VGA). Cyfrowy strumień wideo składa się z jednego kanału (Single Link) lub dwóch kanałów (Dual Link). Maksymalne przenoszone rozdzielczości to 4K (3840x2400/33Hz) dla sygnału cyfrowego Dual Link lub WUXGA (1920x1200/60Hz) dla sygnału cyfrowego Single Link i sygnału analogowego.
Z uwagi na możliwość przesyłania sygnałów zarówno cyfrowych jak i analogowych producenci sprzętu stosują porty DVI różniące się obsadą pinów (zwykle stosowane są porty DVI-I Dual Link lub DVI-D Dual Link, pozostałe rodzaje portów implementowane są bardzo rzadko):
Oferowane przyłącze jest kablem typu VGA-DVI/A i służy do przesyłania analogowego sygnału obrazu pomiędzy sprzętami posiadającymi gniazda VGA i DVI-I. Należy zwrócić uwagę, czy gniazdo DVI do którego podłączany jest kabel jest gniazdem DVI-I (musi posiadać piny do obsługi analogowych sygnałów kolorów RGB oraz synchronizacji), jeśli sprzęt posiada wyłącznie gniazdo DVI-D kabel DVI-VGA nie będzie działał (nie da się go podłączyć).
Wtyk DVI oferowanego kabla można podłączyć do gniazda DVI-I Single Link lub DVI-I Dual Link. Mimo, iż wtyk posiada 23 piny to jest wtykiem DVI-A 12+5P (aktywne są tylko piny wymagane do przesyłania analogowego sygnału VGA).
Oferowane przyłącze posiada żyły sygnałowe wykonane z miedzi beztlenowej, podwójne ekranowanie oraz złocone styki i zapewnia przesyłanie sygnału o rozdzielczości WQHD 2560x1440pix/60Hz 32bit kolor lub FullHD 1920x1080pix/60Hz 32 bit kolor (i oczywiście wszystkich niższych). Dwa fitry ferrytowe redukują emisję zakłóceń.
Kabel był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.
Dane techniczne
Złącza: wtyk DVI-A 12+5pin męski, wtyk VGA DSUB HD15pin męski, pełne ekranowanie, styki sygnału złocone
Kabel: średnica ok. 7.5mm, podwójnie ekranowany, miedź beztlenowa OFC, 2 filtry ferrytowe
Długość: 1.8m
Masa: ok. 245g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu