logo
Adapter TRRS-TRS gniazdo Jack3.5mm 4P - 2xwtyk Jack3.5mm 3P (słuchawki+mikrofon) LogiLink
nr katalogowy: 22343
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś karta katalogowa dostępna jest tutaj.

Oferowany adapter służy do podłączenia zestawu słuchawka+mikrofon zakończonego wtykiem Jack 3.5mm 4-pol TRRS (Tip-Ring-Ring-Sleeve) do sprzętu posiadającego osobne gniazda słuchawek i mikrofonu w postaci gniazd Jack 3.5mm stereo TRS (Tip-Ring-Sleeve). Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji gdy chcemy podłączyć zestaw słuchawka/mikrofon (stosowany np. w telefonach komórkowych i smartfonach) do "normalnych" gniazd słuchawki i mikrofonu występujących w kartach dżwiękowych (np. w komputerze lub laptopie). Innym zastosowaniem adaptera jest możliwość podłączenia smartfonu/tableta do karty dźwiękowej (miksera itp.) w celu zgrywania dźwięków w obie strony.
Wtyki w oferowanym adapterze oznaczone są kolorami: zielony - słuchawki, różowy - mikrofon (identycznie jak w sprzęcie komputerowym).

Uwaga! Obecnie stosowane są dwa różne standardy połączeń wewnętrznych we wtyku 4-polowym zestawu słuchawkowego - OMTP (starszy) oraz CTIA (nowszy - stosowany w w produktach Appla, HTC i większości nowych smartfonów/tabletów z Androidem). Oferowany adapter wykonany jest w nowszym standardzie CTIA, poniżej prezentujemy schemat naszego adaptera:
W ofercie posiadamy adapter zmieniający przyporządkowanie pinów ze standardu CTIA na OMTP tzw. "pin changer" - dzięki niemu przejściówka będzie połączona wg. standardu OMTP.
Dane techniczne
Złącza: 1xgniazdo TRRS Jack 3.5mm/4P (żeński), 2xwtyk TRS Jack 3.5mm/3P (męski)
Długość kabla: ok. 10cm
Średnica przewodu: ok. 2x3mm (ekranowany, miedź beztlenowa OFC)
Masa (bez opakowania): ok. 13g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu