logo
Adapter TRS-TRRS wtyk Jack3.5mm 4P - 2xgniazdo Jack3.5mm 3P (słuchawki+mikrofon) LogiLink
nr katalogowy: 22342
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś karta katalogowa dostępna jest tutaj.

Oferowany adapter służy do podłączenia słuchawek i mikrofonu zakończonych wtykami Jack 3.5mm stereo TRS (Tip-Ring-Sleeve) do sprzętu posiadającego zintegrowane gniazdo słuchawki/mikrofon w postaci Jack 3.5mm 4-ro polowy TRRS (Tip-Ring-Ring-Sleeve. Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji gdy chcemy podłączyć do smartfona/tabletu "normalne" słuchawki i mikrofon zamiast miniaturowego fabrycznego zestawu. Innym zastosowaniem adaptera jest możliwość podłączenia smartfonu/tableta do karty dźwiękowej (miksera itp.) w celu zgrywania dźwięków w obie strony.
Gniazda w oferowanym adapterze oznaczone są kolorami: zielony - słuchawki, różowy - mikrofon (identycznie jak w sprzęcie komputerowym).

Uwaga! Obecnie stosowane są dwa różne standardy połączeń wewnętrznych w gnieździe 4-polowym Jack 3.5mm - OMTP (starszy) oraz CTIA (nowszy - stosowany w w produktach Appla, HTC i większości nowych smartfonów/tabletów z Androidem). Oferowany adapter wykonany jest w nowszym standardzie CTIA, poniżej prezentujemy schemat naszego adaptera:
W ofercie posiadamy adapter zmieniający przyporządkowanie pinów ze standardu CTIA na OMTP tzw. "pin changer" - dzięki niemu przejściówka będzie połączona wg. standardu OMTP.
Dane techniczne
Złącza: 1xwtyk TRRS Jack 3.5mm/4P (męski), 2xgniazdo TRS Jack 3.5mm/3P (żeński)
Długość kabla: ok. 20cm
Średnica przewodu: wstążka 2x3mm (ekranowany, miedź beztlenowa OFC)
Masa (bez opakowania): ok. 17g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu