logo
Lokalizator przewodów i rur MASTECH MS6818
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
nr katalogowy : 19800
Producentem urządzenia jest renomowana firma MASTECH, instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Miernik-tester jest profesjonalnym narzędziem umożliwiającym:
- lokalizowanie i śledzenie przebiegu przewodów - możliwe jest śledzenie przebiegu przewodów w scianach, pod tynkiem, pod podłogą, pod ziemią, lokalizacja puszek elektrycznych, przyporządkowanie bezpieczników itp.
- lokalizowanie i śledzenie przebiegu rur - zarówno metalowych jak i plastikowych (po włożeniu do wewnątrz przewodnika np. sprężyny przepychającej)


- wykrywanie przerw i zwarć w przewodach
- wykrywanie zapchanych miejsc w rurach

Głębokość wykrywania i śledzenia zależy od materiału (drewno, beton tynk, ziemia) itp. i wynosi do 2m, urządzenie posiada regulację czułości.

Urządzenie składa się z dwóch części: nadajnika-generatora tonu (transmitter) oraz odbiornika-końcówki detekcyjnej (receiver). Generator tonu podłączamy do śledzonego przewodu (rury) z jednej strony , zaś odbiornikiem wykrywamy szukany przewód (rurę, punkt elektryczny, bezpiecznik itp), miejsce zwarcia, przerwy itp. Zarówno nadajnik jak i odbiornik wyposażone są w lampki (świecące białe diody LED) ułatwiające prace w ciemnych miejscach.

Uwaga! Większość pomiarów dokonywana jest na nieaktywnej sieci elektrycznej, niektóre jednak wykonywane są na sieci pod napięciem. Przed użyciem urządzenia należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi i użytkowania

Napięcie zasilania: generator: 9V 6F22, lokalizator: 9V 6xR3 (baterie w komplecie)
Długość/szerokość/wysokość (generatora): 190mm/89mm/42.5mm
Długość/szerokość/wysokość (lokalizatora): 241.5mm/78mm/38.5mm
Masa: generator ok. 420g, lokalizator ok. 320
Komplet zawiera generator-transmitter, lokalizator-receiver, futerał na pasku, baterie 9V-6F22 oraz 6xR3, komplet przewodów pomiarowych oraz instrukcję obsługi.STRATOS | tel.22.834.88.30 |fax.22.834.75.94 |e-mail: info@stratos.com.pl
01-823 Warszawa ul. Kasprowicza 107 (Szkoła Podstawowa nr 223)