logo
Tester sieci LAN RJ45/BNC wyświetlacz LCD SC6106A
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
nr katalogowy : 19394
Instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Tester okablowania sieciowego Network Cable Tester jest profesjonalnym narzędziem do szybkiego i wygodnego sprawdzenia poprawności wykonania zarówno sieci Ethernetowych, przewodów (patchcordów) wykonanych z tzw. skrętki komputerowej oraz sieci i połączeń wykonanych z kabli współosiowych oraz wielożyłowych. Tester przeznaczony jest do testowania sieci i przewodów wykonanych z każdego rodzaju skrętki, zarówno nieekranowanej (UTP) jak i ekranowanej (FTP, STP) kategorii 5, 5e oraz 6. Tester może również testować poprawność sieci wykonanych z kabla współosiowego (koncentryka)

Uwaga: Testów i pomiarów nie można dokonywać na sieciach aktywnych (pod napięciem). Przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, że wszystkie aktywne urządzenia (router, switch, karta sieciowa) są odłączone. Podłączenie testera i/lub terminatora do aktywnej sieci może spowodować uszkodzenie urządzeń i nie może być powodem reklamacji.

Dzięki nowoczesnej konstrukcji tester pozwala na sprawdzenie zarówno poprawności połaczeń jak i zgodności z normami T568A, T568B, 10Base-T oraz Token Ring.
Tester sprawdza instalacje oraz wykrywa oraz prezentuje optycznie (na 4 wierszowym 9-sto znakowym wyświetlaczu LCD) i dźwiękowo (komunikatami w języku angielskim) :
- mapę połączeń (z informacją o poprawnnym lub błędnym połaczeniu)
   - zwarcia między przewodami
   - przerwy (rozwarcia) testowanych przewodów
   - błędne połączenia przewodów (np. końcówka z nr 1 na jednym końcu trafia na nr 3 na drugim końcu testowanego odcinka sieci)
Uwaga: w celu testowania instalacji innych niż sieć komputerowa, należy posiadać odpowiednie reduktory pomiarowe (BNC-RJ45, DSUB-RJ45, IEC-RJ45, RJ11-RJ45, RJ12-RJ45 itp), ponieważ tester posiada tylko gniazda typu RJ45. W komplecie z miernikem dostarczamy reduktory BNC-RJ45 oraz 2xkrokodylki-RJ45. Inne potrzebne reduktory należy wykonać we własnym zakresie.

Tester składa się z dwóch części: nadajnika i odbiornika pozwalających na wygodne testowanie elementów sieci komputerowej o długości do 300m (500m w przypadku kabla koncentrycznego zakończonego BNC).
Odbiornik (zakładany na końcu testowanej instalacji) niezbędny jest do wyznaczenia mapy połączeń. W przypadku testowania instalacji innej niz skrętka komputerowa (koncentrycznej telefonicznej) niezbędne jest założenia odpowiednich reduktorów.

Ciekawą i niespotykaną w tego typu testerach funkcją są głosowe komunikaty o wynikach testów pozwalające wykonywać pomiary bez konieczności odczytywania wyników z ekranu LCD.

Napięcie zasilania: 6V (4 x bateria R3 AAA)
Długość testowanych przewodów: 300m dla skrętki, 500m dla kabla koncentrycznego
Długość/szerokość/wysokość nadajnik: 123mm/67mm/24mm, odbiornik: 77mm/38mm/21mm
Masa (komplet nadajnik z baterią-odbiornik): ok. 166g
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, 4 baterie R3 AAA, 2 adaptery RJ45 na 2 'krokodylki (2 żyły), 2 adaptery RJ45 na BNC, polską oraz angielskojęzyczną instrukcję obsługiSTRATOS | tel.22.834.88.30 |fax.22.834.75.94 |e-mail: info@stratos.com.pl
01-823 Warszawa ul. Kasprowicza 107 (Szkoła Podstawowa nr 223)