logo
Tester sieci LAN RJ45/BNC ekran LCD SC8108
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
nr katalogowy : 19392
Instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Tester okablowania sieciowego Network Cable Tester jest profesjonalnym narzędziem do szybkiego i wygodnego sprawdzenia poprawności wykonania zarówno sieci Ethernetowych, przewodów (patchcordów) wykonanych z tzw. skrętki komputerowej oraz sieci i połączeń wykonanych z kabli współosiowych oraz wielożyłowych. Tester przeznaczony jest do testowania sieci i przewodów wykonanych z każdego ze skrętki nieekranowanej (UTP) kategorii 5, 5e oraz 6. Tester może również testować poprawność sieci wykonanych z kabla współosiowego (koncentryka) (BNC)

Uwaga: Testów i pomiarów nie można dokonywać na sieciach aktywnych (pod napięciem). Przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, że wszystkie aktywne urządzenia (router, switch, karta sieciowa) są odłączone. Podłączenie testera i/lub terminatora do aktywnej sieci może spowodować uszkodzenie urządzeń i nie może być powodem reklamacji.

Dzięki nowoczesnej konstrukcji tester pozwala na sprawdzenie zarówno poprawności połaczeń jak i zgodności z normami T568A, T568B, 10Base-T oraz Token Ring.
Tester sprawdza instalacje oraz wykrywa i prezentuje optycznie (na 4 wierszowym 16-sto znakowym wyświetlaczu LCD) :
- mapę połączeń (z informacją o zwarciach i przerwach na konkretnych połączeniach)
- pomiar długości przewodów parowanych oraz nieparowanych
- pomiar porawności wykonania instalacji telefonicznej lub antenowej:
   - zwarcia między przewodami
   - przerwy (rozwarcia) testowanych przewodów
   - błędne połączenia przewodów (np. końcówka z nr 1 na jednym końcu trafia na nr 3 na drugim końcu testowanego odcinka sieci)
   - odwrotne połączenia w parze (połączenie w parze jest wykonane odwrotnie niż powinno)
   - przeploty (przewody są połączone prawidłowo tzn. 1-1, 2-2, itd, ale nieprawidłowo są skręcone pary tzn przewód nr 1 tworzy parę z przewodem nr 3 zamiast 2)

Uwaga: w celu testowania instalacji innych niż sieć komputerowa, należy posiadać odpowiednie reduktory pomiarowe (BNC-RJ45, DSUB-RJ45, IEC-RJ45, RJ11-RJ45, RJ12-RJ45 itp), ponieważ tester posiada tylko gniazda typu RJ45. W komplecie oprócz terminatora RJ45 ID1 nie ma żadnych reduktorów i ew. należy wykonać we własnym zakresie.

Tester składa się z dwóch części: nadajnika i odbiornika-terminatora pozwalających na wygodne testowanie elementów sieci komputerowej o długości do 1350m.
Odbiornik-terminator (zakładany na końcu testowanej instalacji) niezbędny jest do wyznaczenia mapy połączeń testowanego odcinka instalacji.
Konstrukcja miernika umożliwia dołączenie naraz do 8 terminatorów oznaczonych numerami ID1 do ID8. Miernik identyfikuje terminator wyswietlając numer aktualnie mierzonego. Dzięki temu można testować rozbudowaną sieć dołączając do miernika kolejne odcinki instalacji z założonymi na ich końcu terminatorami.

Uwaga! Miernik w komplecie posiada jeden odbiornik-terminator o numerze ID1. Dodatkowe terminatory o numerach ID2~ID8 można nabyć na naszych aukcjach tutaj.

Pomiar długości przewodów wykonawany jest na instalacji otwartej (bez zakładania odbiornika).

Automatyczny wyłącznik (po 30 minutach) pozwala na oszczędzanie baterii i wydłuża czas działania testera.
Beeper w odbiorniku potwierdza zamknięcie obwodu testowanego odcinka instalacji.

Oferowany tester ze względu na swoje możliwości, polecany jest instalatorom wykonującym instalacje w obiektach o dużej liczbie okablowywanych pomieszczeń.

Napięcie zasilania: 6V (4 x bateria R3 AAA)
Długość testowanych przewodów: do 1350m
Długość/szerokość/wysokość nadajnik: 180mm/80mm/40mm, odbiornik: 77mm/30mm/20mm
Masa (komplet nadajnik z baterią-odbiornik): ok. 340g
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik-terminator ID1 oraz instrukcję obsługi.STRATOS | tel.22.834.88.30 |fax.22.834.75.94 |e-mail: info@stratos.com.pl
01-823 Warszawa ul. Kasprowicza 107 (Szkoła Podstawowa nr 223)