logo
Tester okablowania sieciowego LAN UTP, FTP, STP, BNC MASTECH MS6810
nr katalogowy: 19298
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma MASTECH, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Tester okablowania sieciowego MS6810 firmy MASTECH jest profesjonalnym narzędziem do szybkiego i wygodnego sprawdzenia poprawności wykonania zarówno sieci Ethernetowych wykonanych z kabli koncentrycznych (BNC) jak i ze skrętki UTP, FTP, STP (RJ45). Tester przeznaczony jest do testowania sieci i przewodów wykonanych z każdego rodzaju skrętki, zarówno nieekranowanej (UTP) jak i ekranowanej (FTP, STP).
Dzięki nowoczesnej konstrukcji tester pozwala na sprawdzenie zarówno poprawności połaczeń jak i zgodności z normami T568A, T258A, 10Base-T oraz Token Ring.
Tester sprawdza poprawność wykonania okablowania sygnalizując na linijce diodowej prawidłowe (świecenie diód na zielono) lub nieprawidłowe wykonanie okablowania (czerwone świecenie diód). Tester wykrywa i sygnalizuje czerwonym świeceniem diód następujące uszkodzenia:
- zwarcia między przewodami
- rozwarcie
- pary skrzyżowane
- odwrotne połączenia w parze (połączenie w parze jest wykonane odwrotnie niż powinno)
- uszkodzenie ekranu

Tester składa się z nadajnika i odbiornika w formie odłączanego modułu. Odłączany moduł, który można założyć na odległym końcu testowanego odcinka mierzonego kabla umożliwia wykonywanie testów na gotowej sieci ethernetowej o długościach do 200m (przy nowej baterii).

Oferowany tester ze względu na swoje mozliwości, jest doskonałym narzędziem pomiarowym dla tych instalatorów, którzy od układanej sieci oczekują więcej niż tylko przejścia sygnału w łączonych przewodach.
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 9V (bateria w komplecie)
Długość testowanych przewodów: do 200m
Długość/szerokość/wysokość (komplet nadajnik-odbiornik): 130mm/70mm/27mm
Masa (komplet nadajnik bez baterii-odbiornik) : ok. 120g
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, baterię 9V, angielsko oraz polskojęzyczną instrukcję obsługi oraz pokrowiec na tester.
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu