logo
Tester kabli LAN 5w1 z jednostką zdalną LogiLink
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
nr katalogowy : 19256
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Tester kabli teleinformatycznych 5w1 jest narzędziem do szybkiego i wygodnego sprawdzenia poprawności wykonania kabli RJ11, RJ45, BNC, USB oraz FireWire czyli wszystkich najczęściej spotykananych w instalacjach teleinformatycznych.
Jeden koniec testowanego kabla podłącza się do odpowiedniego gniazda w testerze zaś drugi - do odpowiedniego gniazda w jednosce zdalnej (w przypadku kabli BNC jest to specjalny ternminator BNC) .
Tester, sprawdza, wykrywa i prezentuje optycznie (na linijce diód LED) prawidłowe połączenie testowanych kabli sygnalizując:
- Connected - wszystkie żyły są poprawnie podłączone
jeśli połączenie jest nieprawidłowe tester sygnalizuje następujące błędy:
- Short - zwarcia między przewodami
- Cross - zamienione (skrzyżowane) przewody
- No Connection - nie podłączone przewody lub przerwa w obwodzie

Uwaga1! Tester sprawdza poprawność połączeń wszystkich żył badanego kabla. Nie jest natomiast miernikiem przepustowości kabla, nie da się więc przy jego pomocy sprawdzić maksymalnej przenoszej przez kabel prędkości transmisji..

Uwaga2! Testów można dokonywać tylko przy przewodach odłączonych od sprzętu (aktywnej instalacji). Testy przeprowadzane na aktywnych kablach (pod napięciem, podłączonych np. do sieci LAN lub telefonicznej) mogą być przyczyną uszkodzenia testera.

Napięcie zasilania: 9V (bateria 6F22 w komplecie)
Długość testowanych przewodów: do 20m dla kabli USB i FireWire, do 180m dla kabli RJ11/45/BNC
Długość/szerokość/wysokość (tester generator): 175mm/100mm/26mm
Długość/szerokość/wysokość (odbiornik): 75mm/35mm/26mm
Masa (komplet generator z baterią + odbiornik) : ok. 232g
Komplet zawiera tester genarator, odbiornik, baterię 9V, angielsko i polskojęzyczną instrukcję obsługi oraz futerał na tester.STRATOS | tel.22.834.88.30 |fax.22.834.75.94 |e-mail: info@stratos.com.pl
01-823 Warszawa ul. Kasprowicza 107 (Szkoła Podstawowa nr 223)