logo
Tester okablowania sieciowego RJ45/12/11/BNC UTP/FTP/STP LogiLink WZ0011
nr katalogowy: 19253
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Oferowany tester jest prostym narzędziem do szybkiego i wygodnego sprawdzenia poprawności połączeń przewodów teleinformatycznych, telefonicznych oraz koncentrycznych. Tester przeznaczony jest do testowania sieci i przewodów wykonanych z każdego rodzaju skrętki, zarówno nieekranowanej (UTP) jak i ekranowanej (FTP, STP), przewodów telefonicznych 2, 4 i 6-ścio żyłowych oraz kabli koncentrycznych. Tester posiada gniazda RJ45, BNC oraz adaptery RJ45-RJ12/11 - tak więc testowane kable powinny być zakończone takimi właśnie wtyczkami.

Tester składa się z dwóch części: nadajnika i odbiornika pozwalających na wygodne testowanie elementów sieci o długości do 200m.
Jeden koniec testowanego przewodu należy podłączyć do nadajnika, na drugim końcu należy podłączyć odbiornik. Tester włączany jest przyciskiem Power (miga czerwona dioda LED). Zielone diody LED oznaczone 1-8 oraz G (odpowiadające kolejnym żyłom i masie testowanego przewodu) powinny migać w nadajniku i odbiorniku w kolejności 1-2-3-4-5-6-7-8-G (dla kabla 8 żyłowego z ekranem). Brak świecenia którejkolwiek z diód oznacza przerwę w obwodzie żyły o danym numerze (G oznacza masę), zapalanie się kilku diód naraz oznacza zwarcie, zmieniona kolejność zapalanych diód oznacza niepoprawne połączenie. Obserwując zapalane diody i porównując odpowiednie diody w nadajniku i odbiorniku można ustalić rodzaj błędnych połączeń oraz numery żył w których one wystąpiły. Tempo "przemiatania" czyli zapalania się kolejnych diód można zmienić przełącznikiem z boku obudowy nadajnika.
Uwaga1! Tester sprawdza poprawność połączeń wszystkich żył badanego kabla. Nie jest natomiast miernikiem przepustowości kabla, nie da się więc przy jego pomocy sprawdzić maksymalnej przenoszonej przez kabel prędkości transmisji.

Uwaga2! Testów można dokonywać tylko przy przewodach odłączonych od sprzętu (aktywnej instalacji). Testy przeprowadzane na aktywnych kablach (pod napięciem, podłączonych np. do sieci LAN lub telefonicznej) mogą być przyczyną uszkodzenia testera.
Dane techniczne
Typ badanych przewodów: RJ45, RJ12, RJ11, BNC
Maksymalna długość testowanych przewodów: do 200m
Napięcie zasilania: 9V (bateria 6F22 - brak w komplecie)
Wymiary jednostki głównej - nadajnika (długość/szerokość/wysokość): 110mm/63mm/26mm
Wymiary odbiornika (długość/szerokość/wysokość): 100mm/34mm/26mm
Masa (komplet nadajnik + odbiornik): ok. 111g
Komplet zawiera jednostkę główną - nadajnik, odbiornik, 2 adaptery RJ45-RJ12/11, instrukcję obsługi oraz futerał-etui.
Kontakt
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu